We gaan weer starten met Mindfulness! In samenwerking met de ADF Stichting geeft Edward Maitimo een aantal workshops en trainingen. Mindfulness kan mensen met angst en/of dwang helpen om met hun klachten om te gaan. De 8 weekse training zal starten op donderdag 19 mei 2022. Wil je weten of Mindfulness iets voor jou is? Kijk dan eens op de website: Mindfulness Maarssen
HOE LEER JE MINDFUL TE ZIJN?
Een mindfulness-training kan omschreven worden als een aandachttraining. Het gaat bij mindfulness om twee aspecten. Het eerste betreft het leren richten van de aandacht op wat er in het hier en nu is. Het tweede betreft het leren aannemen van een nieuwsgierige en accepterende houding tegenover de ervaring in het hier en nu.
Tijdens een mindfulness-training richt je je niet zozeer op het oplossen van je problemen, maar meer op het vinden van een andere houding ten opzichte van de problemen. Een houding die wordt gekenmerkt door meer acceptatie. Het blijkt namelijk dat het willen wegdrukken of controleren van nare gevoelens of gedachten een belangrijke rol speelt bij stress en het ontstaan en/of voortduren van psychische problemen.
Nare gevoelens als angst, verdriet, boosheid worden vaak door mensen gezien als een probleem dat ‘opgelost’ moet worden. Terwijl dat niet altijd nodig is. Als het lukt om ervoor open te staan, merk je dat je die gevoelens kunt ervaren, en ook dat ze vanzelf weer afnemen of verdwijnen. Vaak levert dat minder narigheid op dan het alternatief, namelijk het gevoel bestrijden.
De Mindfulness training is een groepstraining waarbij je door onder andere meditatie-oefeningen je leert om je aandacht in het hier en nu vast te houden.
Wil je meer informatie of wil je je inschrijven? Lees dan snel verder over de Training Mindfulness in Utrecht.
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!