1 op de 3 jongeren heeft last van mentale klachten, en veel van hen voelen zich alleen of weten niet waar ze terecht kunnen voor hulp. De drempel om hulp te vragen, blijkt hoog. Er heerst een groot taboe op psychische klachten, waardoor jongeren vaak in stilte lijden.
Bij de Angst Dwang en Fobie (ADF) stichting zien we deze nood dagelijks. Jongeren zoeken contact via onze telefonische hulpdienst, sociale media en lotgenotengroepen. De verhalen die ze vertellen zijn hartverscheurend, maar laten ook zien hoe belangrijk het is dat er een plek is waar zij zich gehoord voelen.
Een platform voor jongeren met angst- en dwangklachten
Daarom hebben we een missie: een speciaal platform ontwikkelen voor jongeren met angst- en dwangklachten. Een veilige, toegankelijke plek waar ze anoniem contact kunnen leggen met lotgenoten, betrouwbare informatie kunnen vinden en de ondersteuning kunnen krijgen die ze nodig hebben. Een platform dat hoop biedt en laat zien dat ze er niet alleen voor staan.
Signaleren en behandelen we de angst- en dwangklachten onder jongeren tijdig, dan kunnen ze beter deelnemen aan de maatschappij, waardevolle sociale contacten opbouwen en onderhouden, hun schoolcarrière succesvol afronden en later een betere kans maken op de arbeidsmarkt.
Om het platform te realiseren is uw hulp nodig. Met een donatie kunt u een positieve bijdragen leveren aan de toekomst van jongeren met mentale klachten. Elke donatie, groot of klein, helpt ons:
- Het platform te ontwikkelen en te onderhouden
- Betrouwbare informatie en hulpmiddelen te bieden aan jongeren en hun families
- Jongeren sneller hulp te bieden
- Het taboe rondom psychische klachten te doorbreken
Helpt u ons de meer dan een miljoen jongeren die kampen met psychische klachten te helpen? Uw bijdrage maakt het verschil! Doneren kan eenvoudig via onderstaande button:
Namens alle jongeren die we met uw hulp kunnen bereiken: hartelijk dank voor uw steun!
P.S. de ADF stichting is een ANBI-stichting. Dit betekent dat wij over onze ontvangen schenkingen geen belasting hoeven te betalen. Ook als schenker kunt u profiteren van belastingvoordeel. Lees er op de site van de belastingdienst (link) meer over onder het hoofdstuk belastingvoordelen ANBI.